XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 października 2020 r.

Napisane przez:

█ Dziś 29. Niedziela Zwykła. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna tydzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. W nadchodzącym tygodniu w czasie modlitwy różańcowej pamiętajmy o tej tak ważnej intencji. Na 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo różańcowe.

█ W czwartek Msza św. szkolna o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszamy.

█ Trwa miesiąc październik, miesiąc Różańca św. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach w kościele, odmawiajmy różaniec w naszych domach.

█ W przyszłą niedziele swoje kolejne urodziny obchodzi Ks. Kazimierz Szymczyk, nasz parafianin, posługujący u nas duszpastersko. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona dzień wcześniej, tj. w sobotę 24 października o godzinie 18.00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

█ Niestety z dnia na dzień wzrasta liczba zakażonych koronawirusem. W związku z tą sytuacją pamiętajmy o nich w modlitwie indywidualnej, a nade wszystko podczas każdej Mszy św., prosząc dla nich wszystkich o dar zdrowia. Wspierajmy także duchowo cały personel medyczny zmagający się ze skutkami pandemii. Weszły nowe obostrzenia dotyczące udziału wiernych w kościołach. Liczba uczestników nie powinna przekraczać 1 osoby na 4 mkw. Metropolity Katowickie utrzymuje w mocy dyspensę  z dnia 28 maja 2020 br., od uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i święta nakazane dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęca się do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych bądź internetowych oraz do stosowania praktyki Komunii św. duchowej. Jednocześnie przypominamy, że wszyscy obecni w kościele, oprócz sprawującego liturgię, mają obowiązek pełnego zasłaniania nosa i ust maseczką. Przypominamy o obowiązku dezynfekcji rąk. Zachęcamy aby przyjmować Komunię  świętą wyłącznie na rękę.

█ Dziś kolekta na misje. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.