XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 września 2020 r.

Napisane przez:

█ Dziś 25 Niedziela Zwykła. Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji. Na 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. O godzinie 17.00 w Bazylice odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. W programie jest przewidziana konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do Spowiedzi św. i Msza św. o godzinie 18.00.

█ W środę 23 września po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Parafialnego Zespołu CARITAS. Zapraszamy wszystkich którzy pragną włączyć się w dzieła charytatywne parafii.

█ Zapraszamy i przypominamy o cotygodniowej Mszy św. szkolnej w każdy czwartek o godzinie 16.30.

█ W czwartek 24 września o godzinie 19.00 na probostwie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

█ W sobotę 26 września swoje imieniny obchodzi ks. abp senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

█ W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić KIERMASZ, czyli Rocznicę Poświęcenia Kościoła. W tym dniu chcemy dziękować za dar tej świątyni, za jej budowniczych i dobrodziejów. Wspomnimy także duszpasterzy tu kiedyś posługujących. O godzinie 15.15 udamy się procesyjnie na cmentarz. Początek nabożeństwa w kościele. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią.

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna jest czynna według stałych godzin urzędowania. Od środy 23 września w godzinach kancelaryjnych będą przyjmowane rezerwacje na Msze św. za zmarłych na 2021 r.

█ W minioną niedzielę przeżywaliśmy Liturgiczny Obchód Parafialnego Odpustu ku czci Narodzenia NMP pod przewodnictwem naszych biskupów. Duszpasterze pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Dziękujemy: wszystkim służbom czuwającym nad naszym bezpieczeństwem, Parafialnej Radzie Duszpasterskiej, scholi, Siostrom Boromeuszkom, szczególnie s. Agacie za wystrój naszej świątyni, służbie liturgicznej, pocztom sztandarowym, paniom dbającym o czystość naszej świątyni, panom wykonującym prace wokół kościoła. Dziękujemy za pomoc Pani Krystynie Bugdol i Panu Antoniemu Piszczanowi z Zawady. Bóg zapłać.

█ Dziś kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za tydzień kolekta na opał. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.