XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 września 2020 r. – ODPUST KU CZCI NARODZENIA NMP

Napisane przez:

█ Dziś przeżywamy liturgiczny obchód Odpustu ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W związku z trwającą epidemią obecność wiernych jest ograniczona. Zapraszamy do udziału w sumie odpustowej w pszowskiej bazylice. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zachęcamy do rodzinnego włączenia się we wspólną modlitwę pielgrzymów za pośrednictwem mediów. Uroczystość będzie transmitowało m.in. Radio eM oraz parafialny kanał w serwisie YouTube i Facebook.

Porządek Odpustu jest następujący: Msze św. sprawowane są o godzinie: 7.00, 9.00, 11.00, 16.30 i 18.00. O godzinie 10.00 rozważania różańcowe, powitanie Księży Biskupów i Uroczysta Suma Odpustowa o godzinie 11.00. Na 15.00 zapraszamy na Uroczyste Odpustowe Nieszpory. Kazania podczas tegorocznego odpustu głosi Ks. Marek Konsek, Ekonom Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.

█ W trosce o zachowanie bezpieczeństwa i przepisów związanych z pandemią, informujemy, że w dzień odpustu plac kościelny będzie całkowicie wyłączony z ruchu samochodowego. Utrudnienia w parkowaniu przy Bazylice będą trwały przez cały dzień. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość. Również zakrystia będzie w tym dniu wyłączona ze sprzedaży prasy katolickiej. Zapraszamy do kiosku parafialnego. Ministranci i nasza młodzież zaprasza do nabycia ciasta. Dochód przeznaczony będzie na duszpasterstwo młodzieży naszej parafii.

█ W poniedziałek przypada Święto Podwyższenia Krzyża św. Warto z racji tego święta pomyśleć o krzyżach w naszych domach, o krzyżach przydrożnych i kaplicach na naszej kalwarii. Dziękujemy wszystkim, którzy już od lat troszczą się o ich piękno i porządek.

Zgodnie ze wskazaniem Nuncjatury Apostolskiej w Polsce Ks. Abp Wiktor zarządził w tym dniu przeprowadzenie kolekty na Boży grób w Jerozolimie i na potrzeby chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej.

Nauki Przedślubne dla narzeczonych odbędą się w poniedziałek 14 września cz. I i za tydzień 21 września cz. II.  Początek o godzinie 19.00 w górnej sali Domu Parafialnego, za strażą pożarną. W niedzielę 20 września o godzinie 17.00 w Bazylice odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. W programie jest przewidziana konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do Spowiedzi św. i Msza św. o godzinie 18.00.

█ Zapraszamy i przypominamy o cotygodniowej Mszy św. szkolnej w każdy czwartek o godzinie 16.30.

█ W piątek 18 września przypada Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. Pamiętajmy w modlitwie o młodzieży naszej parafii.

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna jest czynna według stałych godzin urzędowania. Od środy 23 września w godzinach kancelaryjnych będą przyjmowane rezerwacje na Msze św. za zmarłych na 2021 r. 

█ Dziś odpustowa kolekta na rzecz parafii. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.