XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 września 2020 r.

Napisane przez:

█ Dziś 23. Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna jest czynna według stałych godzin urzędowania.  

█ We wtorek 8 września przypada Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a więc sam dzień patronalny naszego kościoła i parafii. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 /za Parafian/, 16.30 i 18.00. Kolekta w tym dniu zostanie zebrana na zorganizowanie tegorocznego odpustu.

█ Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy i przypominamy o cotygodniowej Mszy św. szkolnej w każdy czwartek o godzinie 16.30.

█ W sobotę 12 września przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.

█ W związku z Odpustem Pszowskim, zapraszamy do wspólnego przygotowania się do tej Uroczystości przez „triduum modlitewne”, które będzie miało następujący przebieg: w czwartek o godzinie 17.15 różaniec i Litania do Pani Uśmiechniętej; w piątek o godzinie 17.00 nabożeństwo do Pani Uśmiechniętej; w sobotę o godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i  o 17.30 Nieszpory maryjne.

█ Mimo, że w sobotę przed Odpustem nie udamy się na Drogę Krzyżową na Kalwarię, to jednak tradycyjnie już zwracamy się z prośbą do opiekunów o uporządkowanie kaplic i obejścia.

█ Za tydzień w niedzielę, będziemy przeżywać liturgiczny obchód Odpustu ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W związku z trwającą epidemią nie możemy spotkać się w tradycyjnej formie, w plenerze wokół murów naszej pszowskiej bazyliki. Obecność wiernych z pewnością będzie ograniczona. Zapraszamy jednak naszych parafian do udziału w sumie odpustowej w pszowskiej bazylice. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zachęcamy do rodzinnego włączenia się we wspólną modlitwę pielgrzymów za pośrednictwem mediów. Uroczystość będzie transmitowało m.in. Radio eM oraz parafialny kanał w serwisie YouTube i Facebook. Porządek Odpustu jest następujący: Msze św. sprawowane są o godzinie: 7.00,  9.00, 11.00, 16.30 i 18.00. O godzinie 10.00 rozważania różańcowe, powitanie Księży Biskupów i Uroczysta Suma Odpustowa o godzinie 11.00. Na 15.00 zapraszamy na Uroczyste Odpustowe Nieszpory.

█ Z racji odpustu, w najbliższy piątek na godzinę 19.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne całą służbę liturgiczną, nadzwyczajnych szafarzy, młodzież oazową i osoby, które pomagały dotychczas przy organizacji dorocznego naszego odpustu i wszystkich chętnych pragnących włączyć się w to dzieło. Serdecznie prosimy i zapraszamy.

█ W trosce o zachowanie bezpieczeństwa i przepisów związanych z pandemią, informujemy, że w dzień odpustu plac kościelny będzie całkowicie wyłączony z ruchu samochodowego. Utrudnienia w parkowaniu przy Bazylice będą trwały przez cały dzień. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość. Również zakrystia będzie w tym dniu wyłączona ze sprzedaży prasy katolickiej. Zapraszamy do kiosku parafialnego.

█ W niedzielę odpustową ministranci i nasza młodzież zaprasza do nabycia ciasta. Dochód przeznaczony będzie na duszpasterstwo młodzieży naszej parafii.

█ W imieniu Sióstr Salezjanek dziękujemy wszystkim, którzy złożyli dary, które zostały przekazane dzieciom przebywającym w Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej im. M.Laury Meozzi w Pogrzebieniu. Duszpasterze wraz z Parafialnym Zespołem CARITAS wyrażają wdzięczności za ofiary złożone w miniona niedzielę przed kościołem na rzecz tych, którzy ucierpieli z powodu nawałnicy jaka przeszła w sierpniu przez nasze miasto. Pieniądze przekażemy poszkodowanym rodzinom.

█ Dziś kolekta na potrzeby archidiecezji, a zwłaszcza na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży w archidiecezji. Za tydzień odpustowa kolekta na rzecz parafii. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.