XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 sierpnia 2020 r.

Napisane przez:

█ Dziś 22. Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ Od poniedziałku powraca stały porządek Mszy św. w tygodniu, czyli Msza św. o 6.30.

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

█ Kończą się wakacje, rozpoczyna się nowy rok szkolny, dlatego w czwartek o godzinie 16.30 odprawimy pierwszą Msze św. szkolną w czasie której pobłogosławimy przybory szkolne dla uczniów klas I. Od godziny 15.30 okazja do spowiedzi św.

█ W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Tradycyjnie zapraszamy do Sakramentów św. i na nabożeństwa z tymi dniami związane, które odprawimy po Mszy św. o godzinie 8.00. Msza św. w intencji dzieci odprawiających I piątki miesiąca odbędzie się w piątek 4 września o godzinie 18.00. W sobotę przypada dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa.

█ W przyszłą sobotę w czasie Mszy św. o godzinie 10.30, młodzież naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Aby się dobrze przygotować do tego ważnego wydarzenia zapraszamy na katechezy i spotkania:

– w poniedziałek na godzinę 19.00 – zapraszamy bierzmowańców i świadków bierzmowania;

– w czwartek na godzinę 19.00 – rodziców kandydatów do bierzmowania

– w piątek od 18.30 – spowiedź dla kandydatów i młodzieży naszej parafii, o 19.00 Msza św. młodzieżowa na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w środę i czwartek od 16.00 do 18.00 oraz w piątek od 8.30 do 11.00.

█ Już 13 września, jak co roku, będziemy przeżywać Odpust ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W związku z trwającą epidemią nie możemy spotkać się w tradycyjnej formie, w plenerze wokół murów naszej pszowskiej bazyliki. Obecność wiernych z pewnością będzie ograniczona. Zapraszamy jednak naszych parafian do udziału w sumie odpustowej w pszowskiej bazylice. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zachęcamy do rodzinnego włączenia się we wspólną modlitwę pielgrzymów od godziny 10.00 przed wizerunkiem Pani Uśmiechniętej za pośrednictwem mediów. Uroczystość będzie transmitowało m.in. Radio eM oraz parafialny kanał w serwisie YouTube i Facebook.

█ Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego w dalszym ciągu jest wystawiony kosz, do którego można składać dary materialne, w szczególności środki czystości i przybory szkolne, które zostaną przekazane dzieciom przybywającym w Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej im. M.Laury Meozzi w Pogrzebieniu, prowadzonej przez Siostry Salezjanki.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zbiórka na rzecz poszkodowanych przez nawałnicę jaka przeszła nad Pszowem 18 sierpnia i spowodowała szkody w wielu domostwach naszych parafian. Tym gestem chcemy się z nimi solidaryzować i wyrazić jedność. Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji, a zwłaszcza na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży w archidiecezji.


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.