UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 7 czerwca 2020r.

Napisane przez:

 

█ Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ W czwartek 11 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W związku ze stanem epidemii i obostrzeniami sanitarnymi, w tym roku nie będzie tradycyjnej procesji ulicami naszego miasta. W tym dniu będzie niedzielny porządek Mszy św. Po Mszy św. o godzinie 10.30 / po sumie / wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Bazyliki z czterema błogosławieństwami. Kolekta na remont katowickiej katedry. W kolejnych dniach, w ramach Oktawy Bożego Ciała, po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo eucharystyczne.

█ W piątek od godziny 16.00 I Spowiedź dzieci komunijnych, a w sobotę o godzinie 9.30 Uroczystość I Komunii św. uczniów kl. III ze Szkoły Podstawowej nr 4 gr. I i o godzinie 12.30 gr. II.

█ W sobotę, 13 czerwca, o godzinie 10.00 w kościele seminaryjnym w Opolu, nasz parafianin kleryk Przemysław Kaziszyn, przyjmie Święcenia Diakonatu. Polecamy go modlitwie parafian.

█ W tym dniu przypada także kolejny dzień fatimski. Na godzinę 17.30 zapraszamy na różaniec fatimski.

█ Spotkanie zelatorów Żywego Różańca odbędzie się również  w sobotę 13 czerwca w salce GCI za probostwem po Mszy o godz.8.00.  

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. od godziny 6.00 do 6.30 i od 7.30 do 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

█ W tym tygodniu Kancelaria Parafialna, z racji Bożego Ciała, czynna tylko w poniedziałek przed południem i w środę po południu.

█ Z dniem 6 czerwca br. odwołana zostaje ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu, np. choroba, pielęgnacja niemowląt (por. KKK 2180, 2181, 2182.). W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji w mediach oraz do stosowania praktyki Komunii św. duchowej. Nadal przyjmujemy Komunii św. na rękę.

█ Dziś kolekta na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. W dalszym ciągu ofiary na potrzeby parafii można składać do skarbony w tyle kościoła lub bezpośrednio na konto parafii. Wyrażamy szczere podziękowanie za każdą złożoną ofiary i zrozumienie. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.