IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA – 03 maja 2020r.

Napisane przez:

█ Dziś 4. Niedziela Wielkanocna, Niedziela Dobrego Pasterza. Módlmy się o nowe powołania, za naszych kleryków Rafała i Przemysława, który przygotowuje się do przyjęcia świeceń diakonatu. Prośmy o zachowanie powołań. Chciejmy w intencjach powołań modlić się także w najbliższy czwartek, kiedy to przypada I czwartek miesiąca.

█ Rozpoczął się miesiąc maj. Z racji stanu epidemii, nie odprawiamy nabożeństw majowych, za to po Mszach św. o godzinie 8.00 i 18.00 odmawiamy Litanię Loretańską w intencjach ustąpienia epidemii, o uświęcenie naszej parafii, o nowe powołania i o deszcz. Zachęcamy do odmawiania litanii wspólnie w rodzinach.

█ Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom, którzy przekazali tak hojne dary materialne, aby wspomóc Wielofunkcyjną Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą im. M. Laury Meozzi w Pogrzebieniu, prowadzoną przez Siostry Salezjanki. Bóg zapłać!

█ Przypominamy, że w związku ze stanem epidemii obowiązują następujące zalecenia:

  1. aby zgodnie z zarządzeniem władz państwowych, wierni przychodząc na Mszę św. kierowali się zasadą: 1 osoba na 15 m kw., co daje w naszej Bazylice liczbę 40 uczestników. Prosimy, aby w uczestnictwie we Mszy św. dać pierwszeństwo osobom związanym z przyjętą intencją. Siadamy w ławkach w miejscach oznaczonych, zachowując wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosowny dystans, zasłanianie ust i nosa.
  2. aby wierni korzystali z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw. Z naszej Bazyliki transmitowane są w internecie wszystkie Msze św. i nabożeństwa, zgodnie z porządkiem nabożeństw, który zamieszczamy na stronie internetowej parafii, w gablotce i w naszej gazetce „Pani Uśmiechnięta”. Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania.
  3. aby Komunię św. przyjmować na rękę; przypominamy także o możliwości przyjęcia Komunii św. w sposób duchowy.

█ Nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia dla prywatnej adoracji wiernych w czasie, kiedy nie odbywają się nabożeństwa.

█ W stałych godzinach jesteśmy do dyspozycji w Kancelarii Parafialnej. Prosimy o załatwienie spraw związanych z zamówionymi intencjami Mszy św. oraz opłat cmentarnych, porządkowych.

█ W sytuacji trwającej epidemii prosimy, aby ofiary na potrzeby parafii składać do skarbony w tyle kościoła lub bezpośrednio na konto parafii, którego numer znajduje się na stronie internetowej. Tam też można znaleźć uproszczoną formę składania ofiar w zakładce „wsparcie parafii”. W kancelarii, ofiary i opłaty, można także składać płacąc kartą płatniczą w formie bezgotówkowej. Wyrażamy szczere podziękowanie za każdą złożoną ofiary i zrozumienie. Bóg zapłać !


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.