III NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA BIBLIJNA – 26 kwietnia 2020r.

Napisane przez:

INSTRUKCJA OBSŁUGI PARAFII: JAK WRÓCIĆ DO KOŚCIOŁA OD 20 KWIETNIA?

ZARZĄDZENIE ARCYBISKUPA Z 17 KWIETNIA 2020 R.

 

█ Dziś 3. Niedziela Wielkanocna, Niedziela Biblijna.

█ Choć oficjalnie zakończył się tydzień  Miłosierdzia, chciejmy jeszcze przez nadchodzący tydzień, poprzez dary materialne składane do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego, wspomóc Wielofunkcyjną Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą im. M.Laury Meozzi w Pogrzebieniu, prowadzoną przez Siostry Salezjanki.

█ W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota nowego miesiąca. W piątek przypada Święto św. Józefa, Rzemieślnika. O godzinie 18.00 Msza św. w intencji dzieci komunijnych i ich rodzin obchodzących pierwsze piątki miesiąca.

█ Od piątku rozpoczniemy miesiąc maj. Z racji stanu epidemii, nie będzie nabożeństw majowych, za to po Mszach św. o godzinie 8.00 i 18.00 odmówimy Litanią Loretańską w intencjach ustąpienia epidemii, naszej parafii i o deszcz. Zachęcamy do odmawiania litanii wspólnie w rodzinach.

█  W bieżącym roku liturgicznym Uroczystość Królowej Polski zbiega się z obchodem 4. Niedzieli Wielkanocnej i zgodnie z zasadami liturgii, uroczystość maryjna powinna być obchodzona w innym terminie. Dlatego na prośbę Konferencji Episkopatu Polski, przeniesiono ją na sobotę 2 maja. W tym dniu Msze św. będą sprawowane o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00.

█ Przyszła niedziela, to Niedziela Dobrego Pasterza. Modlimy się o nowe powołania, za naszych kleryków i o zachowanie powołań. O godzinie 10.30 Msza św. w intencji naszej Ojczyzny z racji 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. maja.

█ Przypominamy, że obowiązują nadal wszystkie wydane akty prawne Metropolity Katowickiego związane z ogłoszeniem stanu epidemicznego i odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej:

  1. zaleca się, aby we Mszy św. uczestniczyły przede wszystkim osoby związane z przyjętą intencją Mszy św.; w przypadku pogrzebu ograniczenie do najbliższej rodziny, z zachowaniem zasady wskazanej przez władze państwowe /w naszej Bazylice liczba uczestników wynosi do 40 osób; siadamy w ławkach, w miejscach oznaczonych/.
  2. w związku z tym, należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa.
  3. dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania. Zachęcamy więc do korzystania z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw. Z naszej Bazyliki transmitujemy w internecie wszystkie Msze św. i nabożeństwa, zgodnie z porządkiem nabożeństw. Plan nabożeństw zamieszczamy na stronie internetowej parafii, w gablotce i w naszej gazetce „Pani Uśmiechnięta”.
  4. Komunii św. przyjmujemy na rękę; przypominamy także o możliwości przyjęcia Komunii św. w sposób duchowy.
  5. w parafiach nie ma możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie.

█ Kościół jest otwarty w ciągu dnia dla prywatnej adoracji wiernych w czasie, kiedy nie odbywają się nabożeństwa.

█ W stałych godzinach jesteśmy do dyspozycji w  Kancelarii Parafialnej. Prosimy o załatwienie spraw związanych z zamówionymi intencjami Mszy św. oraz opłat cmentarnych, porządkowych.

█ W sytuacji trwającej epidemii prosimy, aby ofiary na potrzeby parafii składać do skarbony w tyle kościoła lub bezpośrednio na konto parafii, którego numer znajduje się na stronie internetowej. W kancelarii, ofiary i opłaty, można także składać płacąc kartą płatniczą w formie bezgotówkowej. Wyrażamy szczere podziękowanie za każdą złożoną ofiary i zrozumienie. Bóg zapłać !


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.