NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ (NIEDZIELA PALMOWA) – 5 kwietnia 2020r.

Napisane przez:

TEKST ZARZĄDZENIA ARCYBISKUPA_2020.03.25

█ Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W czasie każdej Mszy św. nastąpi pobłogosławienie gałązek palmowych

█ Dziś w łączności z Ojcem św. Franciszkiem, a także naszym Arcypasterzem Wiktorem, młodzież przeżywa spotkanie, poprzez łącza internetowe, w ramach Światowego Dnia Młodzieży. Początek transmisji z Katedry Chrystusa Króla w Katowicach o godzinie 12.00.

█ Przypominamy, aby w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, stosować się do zarządzeń władz państwowych i kościelnych.

█ Informujemy, że:

  • Msze św. odprawiane są bez udziału wiernych.

Korzystajmy z nabożeństw transmitowanych w telewizji, w radio i poprzez internet. Porządek nabożeństw i wydarzeń Wielkiego Tygodnia jest zarazem planem transmisji z naszej Bazyliki bez udziału wiernych. Zamieszczamy go na stronie internetowej parafii, w gablotce i w „Pani Uśmiechniętej”. Zostając w domu, złączmy się we wspólnej modlitwie, poprzez transmisje z naszego kościoła. Pamiętajmy o duchowej komunii z Chrystusem i między sobą. Zachowajmy spokój, nie poddawajmy się panice i zwątpieniu. Przeżyjmy ten czas w duchu wzajemnej odpowiedzialności, zrozumienia i miłości.

  • w parafiach nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie. Odsyłamy do Wyjaśnienia o uzyskaniu przebaczenia grzechów ciężkich w sytuacji nadzwyczajnej poza Spowiedzią św., które umieszczone jest na stronie internetowej parafii, w gablotce i naszej gazetce. W nagłych wypadkach prosimy o kontakt z duszpasterzami. ZAŁĄCZNIK NR 1. POJEDNANIE POZA SPOWIEDZIĄ
  • odwiedziny chorych, wzywamy kapłana tylko na wypadek zagrożenia życia.

█ Na naszej stronie internetowej i w naszej gazetce zamieszczamy Błogosławieństwo stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Błogosławieństwo stołu wielkanocnego

█ W stałych godzinach jesteśmy do dyspozycji w  Kancelarii Parafialnej. W Wielkim Tygodniu Kancelaria będzie czynna w poniedziałek do południa i w środę po południu. Prosimy o załatwienie spraw związanych z zamówionymi intencjami Mszy św. oraz opłat cmentarnych, porządkowych. Są jeszcze wolne intencje mszalne.

█ Ponieważ trwa zagrożenie epidemiologiczne, dlatego prosimy, aby ofiary na potrzeby parafii składać do skarbony w tyle kościoła lub bezpośrednio na konto parafii (PKO BP S.A.: 16 1020 2472 0000 6302 0124 7576 lub GETIN BANK : 48 1560 1094 0000 9340 0000 7195). W kancelarii ofiary i opłaty, można także składać, płacąc kartą płatniczą w formie bezgotówkowej. Ofiary na kwiaty na dekorację świąteczną naszej Bazyliki można składać do skarbonki przy ołtarzu św. Barbary lub u s. Agaty. Dziękujemy za wszelką już okazaną pomoc, złożone ofiary i zrozumienie. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.