II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 8 marca 2020r.

Napisane przez:

█ Dziś  II Niedziela Wielkiego Postu. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, wyrzeczeń i uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia.

█ Na godzinę 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale i Kazanie Pasyjne.

█ Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

– w każdy czwartek mszę św. szkolną łączymy z Drogą Krzyżową prowadzoną przez dzieci.

 – w każdy piątek Droga Krzyżowa rano po mszy św. o godzinie 8.00 i popołudniu o godzinie 17.15

– w każdą sobotę o godzinie 10.00 Droga Krzyżowa na Pszowskiej Kalwarii.

– w każdą niedzielę o godzinie 15.15 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

Zalecania za zmarłych, których będziemy wspominać w czasie Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią.

█ W poniedziałek o godzinie 19.00 w salce GCI za probostwem, odbędzie pierwsze spotkanie dla wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w przygotowanie wielkanocnego spotkania „przy wspólnym stole” dla osób ubogich, albo samotnych, które pragniemy zorganizować, jak w minionym roku, po Świętach Wielkanocnych. Jednocześnie Parafialny Zespół CARITAS przypomina i zaprasza w każdą środę po Mszy św. i nowennie, do naszej kawiarenki w GCI.

█ W środę, 11. marca, o godzinie 19.00 w kaplicy Sióstr Boromeuszek odbędzie się kolejna katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

█ W piątek, 13. marca, obchodzimy rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o nim w modlitwie

█ Od soboty wieczora 21. marca, do środy 25. marca przeżywać będziemy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Plan rekolekcji umieszczony jest gablotce parafialnej, na stronie internetowej parafii i w „Pani Uśmiechniętej”. Prosimy się z nim zapoznać. Znajdźmy czas na spotkanie z Panem we Mszy św. i wygłoszonym do nas słowie. Niech to będzie czas duchowej mobilizacji ku pokucie i nawróceniu. Już dziś do udziału serdecznie zapraszamy.

█ Zgodnie z podaną informacją, beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się w niedzielę 7 czerwca br. o godz. 12 na Placu Piłsudskiego w Warszawie. W celu zorientowania się ilu parafian pragnie pojechać do Warszawy na tę uroczystość, prosimy o kontakt z Kancelarią Parafialną.

█ W zakrystii są do odebrania zamówione wcześniej książki o ks. proboszczu Franciszku Pisuli.

█ Rozpoczęły się zapisy na Oazę Dzieci Bożych, czyli wakacyjne rekolekcje dla dzieci w wieku 8 – 12 lat. Zachęcamy do skorzystania z tej formy rekolekcji-wypoczynku dla dzieci szkolnych. Szczegółowe informacje na plakatach lub u ks. Konrada.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny  AD GENTES, którą przeprowadzają Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS i Legionu Maryi. Za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna na dalsze remonty i inwestycje. Bóg zapłać !


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.