• Post author:

1. DZISIAJ: Nieszpory niedzielne o 15.15. Msze św. po południu o godz. 14.00 i 18.00.
2. W TYM TYGODNIU
poniedziałek –wspom. śww. męcz. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa.
ŚRODA – ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI – zak. patrona Polski i młodzieży,
piątek – wspomn. śww. Męcz. Andrzeja Kim Taegon, prezb. Pawła Hasang i Tow.
– III-ci tego miesiąca. Msza św. o godz. 6.30 odprawiana będzie z formularza o Bożym Miłosierdziu. Po Mszy św. nabożeństwo.
SOBOTA – ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA AP. I EWANGELISTY;
3. ODPUST PARAFIALNY – PODZIĘKOWANIE
Jak co roku pragniemy podziękować Panu Bogu i Pani naszej Uśmiechniętej za szczęśliwie przeżytą uroczystość odpustową, dziękujemy także tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości.
Bardzo gorąco dziękujemy Paniom, które wiły wieńce i tym, którzy dostarczyli materiału do wicia, Panom, którzy stawiali ołtarz polowy, zawieszali dekoracje i czyścili obejście bazyliki, p. organiście Pawłowi (to był pierwszy jego odpust jako organista i zdał egzamin z tego bardzo dobrze), chórowi męskiemu z Radlina – Biertułtów „Echo” pod bat. T. Kubicy, Zespołowi Wokalno – muzycznemu z Rydułtów pod batutą j. Wojaczka. Gorąco dziękujemy orkiestrze – również za udział w sobotę w czasie drogi krzyżowej na kalwarii, służbie liturgicznej, niosącym dary ofiarne, zbierającym kolektę. Dziękujemy Służbie Zdrowia za opiekę nad pielgrzymami. Nie chcąc nikogo pominąć – wszystkim serdecznie dziękujemy.
Jak każdego roku także i teraz pragniemy skierować szczególne podziękowania pani Krystynie Bugdol za ofiarowane kwiaty ze swojej kwiaciarni i dekoracje kwiatowe zarówno ołtarza w bazylice jak i polowego.
Dziękujemy naszej Policji za utrzymanie porządku zarówno w niedzielę jak i w sobotę w czasie procesji na kalwarię oraz Straży Pożarnej, która wspomagała Policję.
Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać.
4. MSZA SZKOLNA
Wszystkich uczniów szkół podstawowych zapraszamy na cotygodniową Mszą szkolną w czwartek o godz. 16.30. Bardzo prosimy wszystkich rodziców o przypomnienie swoim dzieciom o tym spotkaniu i wysłanie ich do kościoła w odpowiednim czasie.
5. PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA
MŁODZIEŻ, KTÓRA W KLASIE III GIMNAZJUM BYŁA PRZYGOTOWANA DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE PRZED BIERZMOWANIEM W CZWARTEK O GODZ. 18.45 W BAZYLICE. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA.
RÓWNOCZEŚNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW UCZNIÓW OBECNEJ KL III GIMNAZJUM, KTÓRZY W TYM ROKU PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO BIERZMOWANIA, NA SPOTKANIE TAKŻE W CZWARTEK O 18.45 W BAZYLICE.
6. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Katecheza dla dorosłych – we wtorek o 19.00.
Spotkanie modlitewne Lectio Divina – w środę po Mszy św. wieczornej w salce w GCI,
Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej
7. ODWIEDZINY CHORYCH I STARSZYCH PARAFIAN
z posługą sakramentalną w sobotę o godz. 7.30: Centrum i ulice w kierunku Kokoszyc. Prosimy ich zgłaszać do czwartku włącznie w zakrystii.
8. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
OBCHODZIMY W NASZEJ PARAFII KIERMASZ – ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA. MSZE ŚW. BĘDĄ SPRAWOWANE Z FORMULARZA O POŚWIĘCENIU KOŚCIOŁA WŁASNEGO. O GODZ. 15.15 ODBĘDZIE SIĘ NABOŻEŃSTWO ZA ZMARŁYCH Z PROCESJĄ NA CMENTARZ. Serdecznie zapraszamy. Zalecki za zmarłych, których polecać będziemy w czasie tego nabożeństwa można składać w zakrystii lub w skarbonce przed zakrystią. Bardzo prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy (można je także zakupić w kiosku parafialnym), które poświęcimy podczas nabożeństwa i zapalimy od paschału i w procesji zaniesiemy na groby. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚl. Apel Maryjny o 20.30.
9. NABOŻEŃSTWA
Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej w środę po Mszy św. o 8.00 i o 17.15.
Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci o 17.15;
Wystawienie Najśw. Sakramentu i cicha adoracja – piątek po Mszy św. 6.30 i o 17.30.
10. PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA
DZIEŃ SKUPIENIA – DZISIAJ 15 WRZEŚNIA O GODZ. 15.00 W DOMU PARAFIALNYM; PRZEWIDZIANA JEST MSZA ŚW.
PARAFIALNYM; PRZEWIDZIANA JEST MSZA ŚW.