• Post author:

 

1. DZISIAJ: MSZE ŚW. O 6.00; 7.30; 9.00; POPOŁUDNIOWE 16.15 I 18.00.
O 10.00 ROZWAŻANIA RÓŻAŃCOWE. SUMA ODPUSTOWA O 11.00. KAZANIE ODPUSTOWE WYGŁOSI I BĘDZIE PRZEWODNICZYŁ SUMIE Ks.prał. Franciszek Skórkiewicz, emerytowany proboszcz parafii św. Jadwigi w Rybniku.
14.00 GODZINA MARYJNA – poprowadzi Chór Męski z Radlina.
15.00 NIESZPORY MARYJNE
2. W TYM TYGODNIU
środa – święto św. Tomasza ap.
sobota – wspomn. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.
3. PIERWSZY TYDZIEŃ MIESIĄCA
I-szy czwartek: od godz. 18.45 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i rozpoczęcie nabożeństwa do 21.00. Msza św. o powołania do służby Bożej o godz. 21.00.
I-szy piątek: Msza św. do NSPJ z nabożeństwem o godz. 8.00.
I-sza sobota: Msza św. do Niepokalanego Serca Maryi z nabożeństwem o godz. 8.00.TRADYCYJNIE GROMADZIMY SIĘ NA MSZY ŚW. O 12.00 – W INTENCJI ŻYWYCH. PO MSZY ŚW. NABOŻEŃSTWO.
Matki oczekujące potomstwa zapraszamy na mszę św. wieczorną, wtedy modlimy się o szczęśliwe rozwiązanie i udzielamy specjalnego błogosławieństwa.
PRZYGOTOWANIE DO CHRZTU
Rodziców, którzy oczekują potomstwa i zamierzają ochrzcić swoje dziecko, zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w sobotę o godz. 17.00 do Domu Parafialnego. Przypominamy, że takich katechez przed chrztem jest 3 (zawsze w I-szą sobotę miesiąca.)
4. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
XIV niedziela zwykła. Kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śl. Sem. Duchowne. Polecamy ją ofiarności parafian.
5. NABOŻEŃSTWA
Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej w środę po Mszy św. o 8.00 i o 17.15.
Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci o 17.15;
Wystawienie Najśw. Sakramentu i cicha adoracja – piątek o 17.30.
6. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej
7. PRYMICJE
Diakon Marcin Siodmok ochrzczony w Pszowie wyjechał z rodzicami do Niemiec. W dniu 29 VI 2013 otrzyma święcenia kapłańskie z rąk Ks. kard. Reinharda Marx’a. Swoje prymicje w naszej parafii będzie obchodził w sobotę 6 VII o godz.13.30. A w niedzielę 7 będzie głosił Słowo Boże i udzielał swojego błogosławieństwa prymicyjnego. Zapraszamy parafian.
Bardzo gorąco zapraszamy panie do wicia wieńca dla neoprezbitera w czwartek na godz. 14.00 na probostwo a parafian prosi o dostarczenia materiału do wicia. Serdecznie dziękujemy.
8. OKRES WAKACJI
Rozpoczyna się okres wakacji i urlopów. Wielu z parafian bierze udział w wypo-czynku na wczasach, obozach, koloniach i wycieczkach. Przypominamy, że nie ma wakacji z życia chrześcijańskiego. Starajmy się zawsze zachować, jako wierzący w Chrystusa, a więc, między innymi, praktykować codzienną modlitwę, uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. i korzystać z sakramentu pokuty. Rodziców dzieci wyjeżdżających na zorganizowane wakacje prosimy o uwrażliwienie swoich dzieci na te obowiązki oraz zaopatrzenie ich w deklarację domagając się od Kierownictwa umożliwienie im spełnianie praktyk religijnych.
Od jutra 1 VII do piątku 31 sierpnia Msze św. w tygodniu będą sprawowane tylko o godz. 8.00 i 18.00, natomiast w niedzielę nie będzie Mszy o godz. 6.00. Zalecki z godz. 6.30 będą odmawiane na Mszy o 18.00.