• Post author:

1. DZISIAJ: Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.15. Po nabożeństwie adoracja relikwii Krzyża św. przez ucałowanie. Msze św. po południu o godz. 14.00 i 18.00. Apel wypada ze względy na misyjne apele przez cały tydzień.
2. W TYM TYGODNIU
WTOREK – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA – OBLUBIEŃCA NMP;
3. OKRES WIELKIEGO POSTU
Powoli dobiega końca okres wielkiego postu. W tym okresie Kościół przypomina nam o naszym nawróceniu do Boga i pogłębieniu naszej wiary. Mają nam w tym pomóc nabożeństwa wielkopostne.
NABOŻEŃSTWA OKRESU WIELKOPOSTNEGO
GORZKIE ŻALE I KAZANIE PASYJNE NIEDZIELA 15.15,
DROGA KRZYŻOWA
DLA DOROSŁYCH W KOŚCIELE PIĄTEK – PO MSZY ŚW. O 8.00 I O GODZ. 17.00
NA KALWARII SOBOTA – WYJŚCIE Z BAZYLIKI O 15.00.
DLA DZIECI: CZWARTEK – WYPADA ZE WZGLĘDU NA REKOLEKCJE SZKOLNE.
ZALECKI ZA ZMARŁYCH, KTÓRYCH WSPOMINAĆ BĘDZIEMY W CZASIE DROGI KRZYŻOWEJ MOŻNA SKŁADAĆ W ZAKRYSTII, KANCELARII I SKARBONCE PRZY ZAKRYSTII.
OFIARĘ NA KWIATY DO BOŻEGO GROBU
MOŻNA SKŁADAĆ U SIOSTRY AGATY LUB W ZAKRYSTII
4. PRZEDŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY CHORYCH I STARSZYCH PARAFIAN z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 7.30 Centrum i ulice w kierunku Kokoszyc. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.
5. ZESPÓŁ LITURGICZNY TRIDUUM PASCHALNEGO
Wszystkich, którzy biorą czynny udział w liturgii Triduum Paschalnego zapraszamy na spotkanie w PIĄTEK 23 III na probostwie o godz. 19.00. Zapraszamy także nowych chętnych do włączenia w tę liturgię. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA.
6. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
NIEDZIELA PALMOWA. Święcenie palm na każdej Mszy św. do południa a o 10.30 procesja z palmami wokół bazyliki.
MŁODZIEŻ CAŁEJ ARCHIDIECEZJI GROMADZI SIĘ W KATEDRZE KATOWICKIEJ O GODZ. 14.00. Młodzież naszej parafii zachęcamy do udziału w tym spotkaniu.
Kolekta przeznaczona będzie na opłacenie za gaz do ogrzewania bazyliki, ochronki dla dzieci i w kuchni charytatywnej. Faktura wynosi ponad 9 000,- zł. Polecamy ją ofiarności parafian. Za wszelką złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
7. NABOŻEŃSTWA
Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej w środę po Mszy św. o 8.00 i 17.30..
Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci – czwartek o 17.15.
Wystawienie Najśw. Sakramentu i cicha adoracja w piątek po Mszy św. o 6.30.
8. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Katecheza dla dorosłych – wtorek po Mszy św. wieczornej.
Spotkanie modlitewne Lectio Divina – środa o 19.00.
Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej
9. PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA
DZIEŃ SKUPIENIA – NIEDZIELA 17 MARCA O GODZ. 15.00 W DOMU PARAFIALNYM;
10. PASCHALIKI WIELKANOCNE
Jak co roku „Caritas” rozprowadza przed Wielkanocą – świece paschaliki w cenie 6,- zł. Można je nabyć: w kiosku parafialnym w zakrystii i kancelarii. Ofiara przeznaczona jest na potrzeby biednych. Gorąco zachęcamy. Potraktujmy zakup paschalika jak jeden z uczynków pokutnych – jałmużnę wielkopostną.
Przed każdymi świętami religijnymi zachęcamy do wysyłania życzeń na kartkach o tematyce religijnej. Można je nabyć także w kiosku parafialnym.
11. KIERMASZ WIELKANOCNY
Stowarzyszenie „Pomóżmy sobie” wraz z ochronką „Gniazdo” organizuje, jak co roku kiermasz wielkanocny. Bardzo prosimy parafian, aby potraktowali go, jako okazję do pomocy –wsparcia finansowego – tej instytucji charytatywnej w naszej parafii. Wszystkie artykuły, które będzie można nabyć są zrobione przez dzieci ochronki i woluntariuszy, po to, aby pozyskać środki na wakacje w czasie wakacji. Dziękujemy za zrozumienie i złożoną ofiarę na ten cel.