DRODZY PARAFIANIE I GOŚCIE!

PARAFIA – JAK KAŻDE GOSPODARSTWO DOMOWE CZY FIRMA – PODLEGA CIĄGŁYM WYDATKOM: STANDARDOWE KOSZTY UTRZYMANIA (NP. PRĄD, WODA, ŚCIEKI, WYWÓZ ODPADÓW, OGRZEWANIE ITD.), KOSZTY NIEPLANOWANYCH REMONTÓW I NAPRAW ORAZ INNE TRWAJĄCE JUŻ INWESTYCJE (NP. REMONT FIGUR PRZED BAZYLIKĄ, WYMIANA KAMERY INTERNETOWEJ, REALIZACJA ZALECEŃ PPOŻ). PARAFIA RÓWNIEŻ PROWADZI DZIEŁA CHARYTATYWNE, DOFINANSOWUJĄC OBIADY DZIECI I WSPIERAJĄC UBOGIE RODZINY, TAKŻE W CZASIE PANDEMII KORONAWIRUSA.

ŹRÓDŁEM DOCHODÓW W KASIE PARAFIALNEJ SĄ OFIARY SKŁADANE PRZY OKAZJI ZAMAWIANIA INTENCJI MSZALNEJ, INNYCH SAKRAMENTÓW, KOLEKTY (INWESTYCYJNA I NA POTRZEBY PARAFII) ORAZ TO, CO ZNAJDZIE SIĘ W SKARBONACH NA KOŚCIELE. WPŁYWY TE SĄ NIEZBĘDNE DO NORMALNEGO FUNKCJONOWANIA PARAFII, ABY JEJ NIE ZADŁUŻYĆ.

W ZWIĄZKU ZE STANEM EPIDEMICZNYM I OGRANICZENIEM LICZBY UCZESTNIKÓW LITURGII, NIE PRZEPROWADZA SIĘ AKTUALNIE KOLEKT. JEŚLI KTOŚ MA MOŻLIWOŚĆ I CHCIAŁBY DOBROWOLNIE WESPRZEĆ MATERIALNIE PARAFIĘ, MOŻE TO ZROBIĆ NA KILKA NIŻEJ PODANYCH SPOSOBÓW:

1. ZŁOŻYĆ OFIARĘ GOTÓWKOWĄ W SKARBONIE Z TYŁU KOŚCIOŁA,
2. ZŁOŻYĆ OFIARĘ W KANCELARII PARAFIALNEJ W GODZINACH JEJ URZĘDOWANIA (GOTÓWKĄ LUB KARTĄ PŁATNICZĄ),
3. ZŁOŻYĆ OFIARĘ PRZELEWEM NA RACHUNEK PKO BP S.A.: 16 1020 2472 0000 6302 0124 7576
4. ZŁOŻYĆ OFIARĘ PRZELEWEM NA RACHUNEK GETIN BANK : 48 1560 1094 0000 9340 0000 7195
5. ZŁOŻYĆ OFIARĘ SZYBKIM PRZELEWEM ONLINE NA KONTO PARAFII (PŁATNOŚĆ REALIZOWANA PRZEZ CashBill S.A.), WYBIERAJĄC PONIŻSZĄ KWOTĘ (REALIZUJĄC WPŁATĘ, AKCEPTUJESZ REGULAMIN).

BÓG ZAPŁAĆ ZA ZROZUMIENIE I WSPARCIE.

KWOTĘ PRZELEWANĄ JAKO DAROWIZNA „NA CELE KULTU RELIGIJNEGO” MOŻNA PRZY SKŁADANIU PIT ODLICZYĆ OD DOCHODU (NA PODSTAWIE POTWIERDZENIA PRZELEWU, BEZ ŻADNYCH DODATKOWYCH DOKUMENTÓW POZA PIT-O) DO WYSOKOŚCI 6% DOCHODU. ROZWIĄZANIE TO ZALECAMY ZWŁASZCZA OSOBOM, KTÓRE NA RZECZ PARAFII PRZEKAZUJĄ WIĘKSZE KWOTY (REGULARNIE LUB JEDNORAZOWO). WIĘCEJ NA TEMAT ODLICZENIA TUTAJRegulamin przekazywania darowizn za pomocą systemu Cashbill.pl