Już za kilka dni rozpoczniemy celebrowanie uroczystości odpustowych ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian oraz pielgrzymów do uczestnictwa w odpustowych ceremoniach. W tym roku gromadzimy się, aby wypraszać u Pszowskiej Pani łaskę Uśmiechu oraz radości w Duchu Świętym. Niech Niepokalana, od początku wypełniona działaniem Bożego Ducha, uczy nas otwartości na Jego Osobę i Dary służące naszemu zbawieniu.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

 

Sobota – 8 września 2018r.

15.00 Wyjście z Bazyliki na Kalwarię Pszowską (Droga Krzyżowa)

17.30 I Nieszpory maryjne

 

Niedziela – 9 września 2018r.

10.00 Rozważania różańcowe

11.00 Uroczysta Suma pontyfikalna pod przewodnictwem Ks. Abpa Wiktora Skworca

14.00 Godzina Maryjna  (Koncert Pieśni Maryjnej w wykonaniu chórów mieszanych „Cecilianum” z Krzyżkowic, który obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia, oraz „Bel-Canto” z Gaszowic który obchodzi jubileusz 25-lecia od założenia chóru. Gościnnie wystąpi także chór mieszany „Jutrzenka” z Nakła Śląskiego.)

15.15 Uroczyste Nieszpory maryjne

Kazania i rozważania różańcowe podczas tegorocznego odpustu poprowadzi Ks. Proboszcz Kazimierz Czempiel, Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej. Kolekta będzie zebrana jako odpustowa, przeznaczona na sfinansowanie dalszych koniecznych inwestycji i remontów.

W związku z troską o zachowanie bezpieczeństwa podczas ceremonii odpustowych informujemy, że plac kościelny w niedzielę odpustową będzie całkowicie wyłączony z ruchu samochodowego. Utrudnienia w parkowaniu przy Bazylice będą trwały przez cały dzień. Dewocjonalia i prasa katolicka do nabycia będzie tylko w kiosku parafialnym.