• Post author:

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24 II 2013

 

1. DZISIAJ: Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.15. Po nabożeństwie adoracja relikwii Krzyża św. przez ucałowanie. Msze św. po południu o godz. 14.00 i 18.00. Przed bazyliką zbierana jest ofiara jak we wszystkich kościołach w Polsce na Krajowy Fundusz Misyjny.

2. W TYM TYGODNIU

W czwartek 28-go zapraszamy parafian na Mszę św. dziękczynną w intencji Ojca św. Benedykta XVI na zakończenie Jego pontyfikatu.

3. PIERWSZY TYDZIEŃ MIESIĄCA

I-szy czwartek: po Mszy św. o 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i rozpoczęcie nabożeństwa do 21.00. Msza św. o powołania do służby Bożej o godz. 21.00.

I-szy piątek: Msza św. do NSPJ z przebłaganiem o godz. 6.30.

Dzieci wczesnokomunijne i ich rodziców zapraszamy do miesięczne spowiedzi o godz. 16.00 i ich mszę św. I-szo piątkową o godz. 16.15 wcześniej ze względu na drogę krzyżową. W tym dniu zbierana jest ofiara, jako pomoc dla rodzin wielodzietnych.

I-sza sobota: Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi z nabożeństwem o godz. 6.30. TRADYCYJNIE GROMADZIMY SIĘ NA MSZY ŚW. O 12.00 – W INTENCJI ŻYWYCH. PO MSZY ŚW. NABOŻEŃSTWO.

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW. W TE DNI OD GODZ. 17.00. ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z SAKRAMENTU POKUTY.

Matki oczekujące potomstwa zapraszamy na mszę św. wieczorną, wtedy modlimy się o szczęśliwe rozwiązanie i udzielamy specjalnego błogosławieństwa.

PRZYGOTOWANIE DO CHRZTU

Rodziców, którzy oczekują potomstwa i zamierzają ochrzcić swoje dziecko, zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w sobotę o godz. 17.00 do Domu Parafialnego. Przypominamy, że takich katechez przed chrztem jest 3 (zawsze w I-szą sobotę miesiąca.)

4. MIESIĘCZNE SPOTKANIE MŁODZIEŻY

Młodzież całej parafii, uczącą się, pracującą i bezrobotnych zapraszamy na comiesięczną Mszę św. w piątek o godz. 19.00. Okazja do spowiedzi o 18.30.

5. OKRES WIELKIEGO POSTU

Trwa okres wielkiego postu. Jest to czas, w którym mamy się przygotować na największe wydarzenie w historii zbawienia – Triduum Paschalne – przeżycie męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa – na święta wielkanocne. W tym okresie Kościół będzie nam przypominał o naszym nawróceniu do Boga i pogłębieniu naszej wiary. Mają nam w tym pomóc nabożeństwa wielkopostne.

NABOŻEŃSTWA OKRESU WIELKOPOSTNEGO

GORZKIE ŻALE I KAZANIE PASYJNE NIEDZIELA 15.15, Kazania pasyjne wygłosi diakon Michał Mendakiewicz.

DROGA KRZYŻOWA

DLA DOROSŁYCH W KOŚCIELE PIĄTEK – PO MSZY ŚW. O 8.00 I  O GODZ. 17.00

NA KALWARII SOBOTA – WYJŚCIE Z BAZYLIKI O 15.00.

DLA DZIECI: CZWARTEK – 16.30 (w ramach Mszy szkolnej)

ZALECKI ZA ZMARŁYCH, KTÓRYCH WSPOMINAĆ BĘDZIEMY W CZASIE DROGI KRZYŻOWEJ MOŻNA SKŁADAĆ W ZAKRYSTII, KANCELARII I SKARBONCE PRZY ZAKRYSTII.

6. NABOŻEŃSTWA

Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej w środę po Mszy św. o 8.00 i 17.30..

Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci – czwartek o 17.15.

Wystawienie Najśw. Sakramentu i cicha adoracja w piątek po Mszy św. o 6.30.

7. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH

Katecheza dla dorosłych – wtorek po Mszy św. wieczornej.

Spotkanie modlitewne Lectio Divina – środa o 19.00 w bazylice,

Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej

8. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ

III-cia niedziela wielkiego postu.

Kolekta przeznaczona będzie na opłacenie za energię elektryczną wszystkich obiektów parafialnych, która wynosi 6 250,-zł. Polecamy ją ofiarności parafian i serdecznie dziękujemy za każdą złożoną ofiarę.

9. PARAFIALNE MISJE.

OD PRZYSZŁEJ SOBOTY 2 MARCA PRZEZ CAŁY TYDZIEŃ PRZEŻYWAĆ BĘDZIEMY PO 11 LATACH PARAFIALNE MISJE. PLAN MISJI PRZEKAZALIŚMY WSZYSTKIM RODZINOM W PARAFII, KTÓRZY PRZYJELI KOLĘDĘ. Przy wyjściu do bazyliki jest jeszcze do zabrania przez tych parafian, którzy jeszcze go nie mają. Bardzo prosimy o zapoznanie się z tym planem i dostosowaniem swoich obowiązków tak, aby jak najlepiej włączyć się w przeżywanie tych ćwiczeń wielkopostnych misji. Rekolekcje poprowadzą ks. dr Andrzej Suchoń – proboszcz z kościoła Mariackiego w Katowicach oraz ks. Robert Kaczmarek – wizytator katechetyczny. Módlmy się gorąco w tej intencji.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PARAFIAN NA ROZPOCZĘCIE MISJI ŚW. W SOBOTĘ O GODZ. 16.30.

10. ODWIEDZINY CHORYCH

Comiesięczna odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 7.30: Centrum i ulice w kierunku Kokoszyc. Prosimy zgłaszać ich do czwartku włącznie.

11. PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA

         WSZYSTKICH NARZECZONYCH, KTÓRZY PRAGNĄ ZAWRZEĆ ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI ZAPRASZAMY NA OBOWIĄZKOWE SPOTKANIE:

NAUKA PRZEDŚLUBNA PIĄTEK 15 MARZEC O GODZ. 18.00 ORAZ SOBOTA 16 MARCA O GODZ. 17.00 W DOMU PARAFIALNYM.

DZIEŃ SKUPIENIANIEDZIELA 17 MARCA  O GODZ. 15.00 W DOMU PARAFIALNYM;

UDZIAŁ W TYCH SPOTKANIACH MOGĄ BRAĆ UDZIAŁ RÓWNIEŻ NARZECZENI, KTÓRZY W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE PRAGNĄ ZAWRZEĆ ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI.