• Post author:

1. DZISIAJ: W całej Polsce zbierana jest przed kościołami ofiara na Fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie.
Zapraszamy na nieszpory adwentowe o 15:15. Msze św. po południu o godz. 14:00 i 18:00.
2. W TYM TYGODNIU
poniedziałek – zgodnie z kalendarzem liturgicznym Uroczystość Niepokalanego Poczęcia miała być przeniesiona na poniedziałek 9 XII. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec św. Franciszek zezwolił na obchodzenie tej uroczystości w niedzielę. Nastąpią również zmiany w godzinach Mszy św. w poniedziałek 9-go. Zmienione godziny intencji mszy świętych są do sprawdzenia na liście intencji.
Msza św. zbiorcza za ++ o 12.00. Po Mszy św. nabożeństwo.
piątek – wspomn. św. Łucji, dz. i męcz.
sobota – wspom. św. Jana od Krzyża, prezb. i dKła.
3. MSZA ŚW. RORATNIA
Przez cały adwent w dni powszednie Msze św. o godz. 6.30 (W CZWARTEK O 16.30.) będą odprawiane z formularza wotywnego o NMP. Zapraszamy na roraty wszystkie dzieci młodsze, ze szkół podstawowych oraz młodzież z gimnazjum. To uczestnictwo ma nam pomóc w przygotowaniu się do uroczystości Bożego Narodzenia. Młodsze dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami.
4. SPOTKANIE RODZICÓW
Rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii św. zapraszamy na obowiązkowe spotkanie w środę do bazyliki o godz. 18.45.
5. MSZA SZKOLNA DLA DZIECI
W ramach mszy szkolnej w adwencie odprawiamy mszę roratnią.
WSZYSTKIE DZIECI PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ DO I-SZEJ I WCZESNEJ KO-MUNII ŚW. ZAPRASZAMY WRAZ Z RODZICAMI NA TĘ MSZĘ ŚW. W CZASIE, KTÓREJ ZOSTANĄ POŚWIĘCONE MEDALIKI KOMUNIJNE (ZACHĘCAMY RODZICÓW, ABY KUPOWALI MEDALIKI Z WIZERUNKIEM MB UŚMIECHNIĘTEJ).
6. ODWIEDZINY CHORYCH
Chorych i starszych parafian odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną w sobotę od godz. 7:30. Pójdziemy na: Doły, Stara maszynę i Osiedle. Prosimy zgłaszać ich do czwartku włącznie w zakrystii.
Panie z Parafialnego Zespołu charytatywnego zapraszamy w piątek o godz. 9.00 na probostwo.
7. NABOŻEŃSTWA
Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej w środę po Mszy św. o 8:00 i o 17:30.
Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci – czwartek o 17:15.
Wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja – w piątek po Mszy św. o 6:30 i od 17:30.
8. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Spotkanie modlitewne Lectio Divina – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce w GCI,
Katecheza dla dorosłych – we wtorek o 19.00.
Ruch Światło-Życie – piątek o godz. 18:00
Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej
Dzieci Maryi – sobota o godz. 10:00
9. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić już III Niedzielę Adwentu. Kolekta bę-dzie przeznaczona jak zawsze raz w miesiącu na opłacenie prac związanych z remontem ołtarza głównego. Jesteśmy obecnie zadłużeni na wartość około 40 tys. zł. Kolektę polecamy ofiarności parafian i dziękujemy za każdą złożoną ofiarę.
10. OFIARA ZA ŁAWKI
W kancelarii można składać ofiarę za ławki na przyszły rok.
11. KARTKI ŚWIĄTECZNE, POŚWIĘCONE OPŁATKI WIGILIJNE, ŚWIECE „CARITAS” NA STÓŁ WIGILIJNY,
W kancelarii parafialnej, zakrystii i kiosku można nabyć kartki świąteczne o tematyce religijnej, poświęcone opłatki i świece na stół wigilijny.
Zachęcamy parafian do wysyłania życzeń świątecznych na kartkach o tematyce religijnej, a nie świeckiej.
12. PLAN KOLĘDY
Od piątku 29 listopada rozpoczęliśmy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie rodzin. Szczegółowy plan na okres adwentu podany jest tablicy ogłoszeń i parafialnej stronie internetowej. Bardzo prosimy z nim się zapoznać i tak ułożyć sobie zajęcia, aby w miarę możliwości przyjąć swojego duszpasterza całą rodziną. Prosimy również, aby w miarę możliwości, przyjechać na probostwo po księży i ministrantów, a na zakończenie, odwieść ich z powrotem. Za wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy.